Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Rekrutacja

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

 

UWAGA - nie prowadzimy rekrutacji elektronicznej!

Prosimy o składanie dokumentów w przedszkolu

Miejskie Przedszkole Specjalne Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących przy ul. Andromedy 14 prowadzi rekrutację przez cały czas trwania roku szkolnego. Przyjmuje dzieci w zależności od dostępności wolnych miejsc w grupach. Wychowankowie przedszkola przyjmowani są na podstawie orzeczenia  o potrzebie  kształcenia specjalnego, wydanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną  oraz skierowania Prezydenta Miasta Legnicy wydanego przez Urząd Miasta  Legnicy.

 

Wymagane dokumenty:

  1. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawności: słabe widzenie,  (oryginalny egzemplarz).
  2. Wniosek rodzica/opiekuna prawnego do dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 6 o przyjęcie dziecka do przedszkola. ( załącznik)
  3. Skierowanie Prezydenta Miasta Legnicy do kształcenia specjalnego w Miejskim Przedszkolu Specjalnym Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy (załącznik)
  4. Aktualne poświadczenie zameldowania lub oświadczenie o miejscu zamieszkania.

Dokumenty wymagane do otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dostępne są na stronie internetowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Legnicy lub bezpośrednio w naszym Przedszkolu.

Wniosek o uzyskanie skierowania od Prezydenta Miasta Legnicy wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego składa się:

  • W Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy, przy ul. Plac Słowiański 7.
  • Rodzic/opiekun prawny otrzymuje skierowanie drogą pocztową lub odbiera osobiście   w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.
  • Formalnościami związanymi z uzyskaniem skierowania do kształcenia specjalnego Prezydenta Miasta Legnicy zajmuje się Rodzic.

Ważne!

  • Przed złożeniem wniosku do Prezydenta Miasta Legnicy rodzice/prawni opiekunowie powinni uzyskać od dyrektora przedszkola potwierdzenie możliwości przyjęcia dziecka (czy przedszkole posiada wolne miejsca).

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-12-01 13:54przez:
Opublikowano:2021-12-01 13:18przez: Justyna Łukasiewicz
Podmiot udostępniający: Miejskie Przedszkole Specjalne Nr 6 dla Dzieci Słabowidzących w Legnicy
Odwiedziny:506

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.